Ботев (Пд) отново вдигна Купата 7 години по-късно! "Канарчетата" триумфираха в атрактивен сблъсък с Лудогорец с 3:2

Черно море тресна Славия с гол в последните секунди

Черно море спечели с 1:0 гостуването си на Славия. Победният гол за хората на Илиан Илиев падна в добавеното време, когато резервата Родриго Абреу центрира отляво, а Йевхен Сердюк засече топката с глава. Мачът, с който приключи 24-ият кръг от efbet Лига, предложи скучен футбол, като кулминацията дойде в 92-ата минута, когато "моряците" изтръгнаха успеха и се доближиха на точка от третото място.

Срещата започна вяло, до момента, в който Сердюк поиска дузпа пред голлинията на домакините. Реферът Димо Димов обаче показа жълт картон за симулация на украинеца. В 25-ата минута централният нападател на "моряците" се озова на чиста позиция пред Светослав Вуцов, но изстрелът му премина до вратата.

19 Славия - Черно море

Малко след това Вуцов отново беше подложен на изпитание, като този път младият страж на "белите" беше принуден да избие топката. Общо взето с това се изчерпват и по-опасните моменти през първите 45 минути.

Второто полувреме започна като първото. В началото му Сердюк имаше възможност да обстрелва рамката на "белите" от добра позиция в близост до наказателното поле, но топката прелетя над целта. В 69-ата минута Матиас Курьор пробва бдителността на Вуцов с диагонален удар, който беше спасен от вратаря.

В 71-ата минута Ертан Томбак намери Борислав Цонев в пеналтерията на Черно море. Последваха два последователни изстрела на бившата звезда на Левски, които обаче бяха отбити от Живко Атанасов, действащ като стена пред голлинията на отбора от Варна. В 90-ата минута Венцислав Керчев се размина с красив гол. Централният защитник шутира, завъртяйки се на 180 градуса, но топката профуча на сантиментра от гредата.

Така се стигна до 92-ата минута, когато Родриго Абреу центрира и Йевхен Сердюк намери мрежата с глава. Славистите нямаха време за отговор и така трите точки потеглиха към квартал "Чайка" в Морската столица.

Славия 0:1 Черно море

0:1 Йевхен Сердюк (90+2)

Стартовите състави:

Славия: 21. Вуцов, 3. Томбак, 23. Виячки, 37. Керчев, 83. Попадийн, 17. Дост, 77. Вълчев, 73. Минчев, 10. Кирилов, 11. Добрев, 9. Петков.

Черно море: 25. Дюлгеров, 3. Атанасов, 28. Дробаров, 6. Попов, 2. Панов, 27. Димов, 23. Гарсия, 71. Панайотов, 19. Курьор, 77. Велев, 9. Сердюк.

Снимки: Борислав Цветанов